Vítejte na stránkách zpěvačky Melanies – Jany Dvorníkové, která se věnuje duchovně – meditativní
a relaxační hudbě, a zároveň spolu s celou svojí rodinou hudbě lidové.

Melanies ( Jana Dvorníková – Benetová ) se od mládí věnuje hudbě. Nejprve zpívala  ve  sborech (Bambini di Praga a později Foerstrovo pěvecké komorní sdružení) . Dále pokračovala  jako sólistka  2 tanečních orchestrů  a profesionálně pak začala koncertovat  jako vokalistka v populární hudbě – byla zakládající členkou skupiny Shalom s Petrem Mukem, dále vokalistkou skupiny Precedens s  Bárou Basikovou, hostem v projektu skupiny Olympic s Petrem Jandou…

Studiově se podílela na desítkách desek hudby vážné i populární – zpívala vokály  např. na LP i CD  skupin Shalom, Precedens, King Size, Burma Jones, s Ravenem, nazpívala např. i duet s K.Gottem ( ještě jako J.Zvolánková na angl.verzi LP White Christmas ) aj .

Vystudovala Filozofickou fakultu UK ( pedagogické zaměření na jazyky a historii ), věnovala se i uměleckým překladům písňových textů do angličtiny.
Po několikaleté odmlce, kdy hledala novou, duchovnější cestu životem a  soustředila se především  na rodinu (má 5 vlastních dětí – 4 z nich se také věnují hudbě), se začala věnovat sólovým projektům relaxační hudby a jako umělecké jméno si zvolila své duchovní jméno   MELANIES..

Pro svůj první koncertní program si nejprve začala překládat  písně irské zpěvačky Enyi, velmi záhy si však skladby začala textovat sama svými původními texty. Od roku 2000 pořádala své koncerty relaxační a meditativní hudby,  nejhezčí písně z nich vydala na 2 CD:

Melanies:  Písně lásky ‘‘

a „Melanies: Harmonie duše “, ukázky z nich si můžete poslechnout v oddílu  NABÍDKA – CD.

Prvním projektem s lidovou hudbou bylo její CD:

,,Melanies: Ukolébavky“ ,  kde za doprovodu klavíru živě nazpívala krásné české a moravské známé i méně známé ukolébavky.

Po další několikaleté pauze, způsobené  operací nádorů rakoviny na štítné žláze a jejich následným léčením, začíná opět Melanies  znovu zpívat a občasně i koncertuje.  Nyní textuje skladby vážné hudby pro svůj budoucí projekt.

Nejnovějším projektem Melanies  je koncertování s rodinným souborem:

HARMONIE RODINY DVORNÍKOVÝCH “ ,

pro který sestavuje pásma lidových písní, poezie a tanců. Se svými 4 dětmi a manželem v nich připomíná posluchačům krásu naší  lidové hudby a starobylých českých zvyků a tradic. Různé ukázky z koncertů můžete shlédnout v oddílu  LIDOVÁ HUDBA.

Jana Dvorníková se snaží poznávat působení hudby a její léčivé aspekty, příležitostně vede semináře muzikoterapie, účastnila se kurzů zpěvu u čínské zpěvačky F.Y.Song i kanadské zpěvačky Kivy, vyučující alikvótní zpěv.

Dále se věnuje volnému tanci,  flamenku (na kurzech tanečnice J.Drdácké) , i čistě ženskému, téměř ,chrámovému‘ tanci.

Občas vede setkávání žen (i dětí ),  kde si mohou všichni od srdce zazpívat a zatančit.

Ve volném čase ráda maluje, především na hedvábí. Některé šály malované na objednávku najdete ve FOTOGALERII, oddíl Jiné aktivity.

Pokud byste měli o podobná díla či koncerty zájem, vizte oddíl  NABÍDKA nebo KONTAKT .